عملیات پاکسازی و گامی به سوی افغانستان متمرکز و آباد

عملیات پاکسازی و گامی به سوی افغانستان متمرکز و آباد

امارت اسلامی افغانستان در ۶ حوت سال جاری با هدف از بین بردن تهدید جزایر قدرت در کشور، تامین امنیت، جلوگیری از ضیاع بیت المال و هموار کردن راه برای پایداری یک نظام اسلامی قوی و متمرکز عملیات تصفیه را در کابل آغاز کرد. نا در  برخی از ولایات ابزار و تجهیزات دولتی را از افراد و گروه های غیرمسئول جمع آوری کنند.

اگرچه تعدادی از سازمان های بین المللی حقوق بشر که همیشه طرفدار کشورهای خاصی بوده و بی طرفی آنها همیشه زیر سوال رفته است، چنین عملیاتی را نقض حقوق بشر و حریم خصوصی خوانده اند، اما با حضور وکیل گذر و امام جماعت این تصفیه انجام میشود و هیچ گونه نقض حقوق بشر و حریم خصوصی مشاهده نمی شود و مورد استقبال گرم عموم مردم قرار می گیرد.

این عملیات بر اساس گزارش‌های موثق اطلاعاتی انجام میشود و در جریان آن تعداد زیادی خودروی نظامی، سلاح‌های سبک و سنگین و تجهیزات مربوط به خزانه‌داری کشف و ضبط و برخی مظنونان نیز دستگیر شدند. جزئیات کامل در پایان عملیات توسط مقامات مسئول ارائه خواهد شد.

کشور ما در چهار دهه گذشته شاهد دو تهاجم بزرگ (شوروی سابق و اشغال غرب به رهبری آمریکا) بوده و کشور ما  به عنوان آزمایشگاهی برای آزمایش سلاح های مختلف جهانی مورد استفاده قرار گرفته است. اسلحه ها توسط افراد و گروه های غیرمسئول که جزایر قدرت را در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده بودند، نگهداری میشد.

با شکست نیروهای ناتو به رهبری ایالات متحده در، افغانستان پس از چندین دهه تحت رهبری یکپارچه قرار گرفته است، اما مجاهدین بدون آمادگی کافی وارد کابل و برخی از ولایات شدند، زیرا رهبران دولت سابق فرار کردند. موتر ها و تجهیزات متعلق به خزانه داری توسط مسئولان و افراد غیرمسئول دولت سابق در نقاط مختلف مخفی شده بود.

همچنین، چهار دهه جنگ اخیر، فقدان یک سیستم متمرکز قوی و ناامنی، مردم را مجبور کرده است که برای تامین امنیت خود، سلاح نگه دارند. این فعالیت‌ها همچنین منجر به استفاده نادرست از سلاح‌ها و جرایم مجرمانه می‌شد، بنابراین لازم بود این سلاح‌ها پس از ثبت، جمع‌آوری و به نیازمندان تحویل داده شود تا کشورمان از حضور مبارزان غیرمسئول رهایی یابد.

نتایج این عملیات ها مثبت بوده و علاوه بر امنیت بیت المال، افراد غیرمسئول و مشکوک نیز دستگیر شده اند که نمودار جرم و جنایت را در کشور به ویژه در کابل به میزان قابل توجهی کاهش داده است. در بخش هایی از افغانستان، امید مردم به پایداری یک نظام اسلامی متمرکز امن، صلح آمیز، قانونی و قوی افزایش می یابد.

(نن تکی آسیا)
۲۰۲۲/۰۳/۱۱

توییت ها

مشاهده بیشتر

انفوگرافیک تلفات ماهیانه

اسلایدر تصاویر انستاگرام

اعلامیه ها