وزیر امور خارجه آلمان: طالبان باید فهمانده شوند که اشتباه میروند

وزیر امور خارجه آلمان: طالبان باید فهمانده شوند که اشتباه میروند

وزیر امور خارجه آلمان از جامعه جهانی خواسته است تا به مقامات طالبان افغانستان بگوید که آنها در مسیر اشتباه قرار دارند و کمک های اقتصادی به افغانستان در گرو احترام به حقوق بشر افغان ها است.

آنالینا بایرباک امروز در کنفرانس خبری مشترک با بلاول بوتو زرداری همتای پاکستانی خود در اسلام آباد گفت: «ما تأثیر بسیار کمی در آنچه در افغانستان اتفاق می افتد داریم. این بر عهده طالبان است که برای منافع اقتصادی خود انتخاب منطقی داشته باشند اما مسیری که امروز حرکت میکنند اشتباه است.»

او همچنین نسبت به یک بحران انسانی در افغانستان هشدار داد. او گفت که گناه افغان ها نیست که طالبان حکومت را سرنگون کرده اند. خانم بایرباک محدودیت های اعمال شده از سوی طالبان بر زنان را محکوم کرد و گفت: «آنها تقریباً به طور کامل زنان را از زندگی اجتماعی طرد کرده اند».

او گفت: «جامعه جهانی باید یک دست و یک صدا به طالبان بگوید که مسیر را اشتباه می روید. تا زمانی که در این مسیر هستید، هیچ شانسی برای عادی سازی روابط و حتی به رسمیت شناختن اندکی به عنوان حاکمان مشروع کشور ندارید.»

وزیر خارجه آلمان وضعیت اقتصادی افغانستان را وخیم توصیف کرد و از کمک های بشردوستانه ابراز حمایت کرد. اما او تاکید کرد که "همه چیز باید کاملا مشروط باشد، به جز کمک های بشردوستانه." وزیر خارجه آلمان نیز در اسلام آباد گفت که گناه افغان ها نیست که حکومت آنها توسط طالبان سرنگون شده است.

بلاول بوتو ابراز امیدواری کرد که "مقامات افغانستان به انتظارات جامعه بین المللی در مورد فراگیر بودن، احترام به حقوق بشر از جمله حقوق زنان و اقدامات موثر ضد تروریسم پاسخ مثبت دهند."

خانم بایرباک برای یک سفر دو روزه به پاکستان رفت و در آنجا با بلاول زرداری بوتو و تعدادی دیگر از مقامات پاکستانی ملاقات کرد، اما بعداً به دلیل مثبت شدن تست کرونا ملاقات های باقی مانده را لغو کرد.

توییت ها

مشاهده بیشتر

انفوگرافیک تلفات ماهیانه

اسلایدر تصاویر انستاگرام

اعلامیه ها