“آمریكا توصیه كرد كه در حل و فصل صلح افغانستان عجله نشود!”

افراد آشنا با تحولات گفته اند در حالیكه دولت افغانستان برای مذاکرات صلح آماده می شود، امیدوار است كه ایالات متحده به جای چارچوبی برای برنامه های خود با طالبان، رویكرد مبتنی بر شرایط را اتخاذ كند!

انتظار می رود نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در ۱۶ اپریل در استانبول به عنوان بخشی از فشار تازه دولت ایالات متحده برای برقراری آتش بس و ایجاد شرایط برای انتقال در کابل گفتگو کنند.

ایالات متحده باید رویكرد مبتنی بر شرایط را با طالبان اتخاذ كند و نه یك رویكرد زمانی. توافق نامه امضا شده توسط دولت ترامپ شرایطی را به بار آورد که عواقب بسیار زیادی را متوجه طرف افغانستان کرد که حتی در توافقنامه امضا شده در سال گذشته نیز شرکت داده نشده بود!

 طرف افغان معتقد است که هیچ تغییری در طالبان که در پشت ترورها و بمبگذاری هایی که موجب کشته شدن تعداد زیادی انسان شده هستند ایجاد نشده است! 

طالبان همچنین ارتباط خود را با القاعده یا سایر گروه های خارجی فعال در افغانستان قطع نکرده اند، درحالیکه طبق توافق نامه با ایالات متحده آمریکا لازم بود این کار را انجام دهند!

ایالات متحده همچنین قصد دارد از سازمان ملل متحد بخواهد جلسه وزرای خارجه هند، روسیه، چین، پاکستان، ایران و ایالات متحده را تشکیل دهد تا یک رویکرد واحد برای حل و فصل مسئله افغانستان ایجاد کنند!
هندوستان تایمز
۲۰۲۱/۹/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x