اتحادیه اروپا خطاب به طالبان: “تعریف دولت فراگیر افغانستان وظیفه جامعه جهانی نیست!

اتحادیه اروپا به روز جمعه 28 جنوری به اظهارات امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان مبنی بر اینکه تقاضای جامعه جهانی برای “دولت فراگیر یک بهانه بود”، پاسخ داد و تاکید کرد که این وظیفه طالبان است که حقوق زنان و کودکان افغان را تضمین کنند!

توماس نیکلاسون، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان در صفحه توییتر خود نوشت: “وظیفه جامعه بین المللی نیست که دولت فراگیر را برای افغانستان تعریف کند، بلکه بر عهده همه مردان و زنان بالغ افغان است که این کار را از طریق فرآیندهای شفاف انجام دهند!”

اتحادیه اروپا رژیم تندرو طالبان را برای اجرای تعهدات خود در قبال مبارزه با تروریسم، تشکیل یک دولت فراگیر و دسترسی آسان بشردوستانه به مردم افغانستان تحت فشار قرار داده است تا از حمایت مالی و کمک های جامعه جهانی بهره مند شود!

متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان پس از سفر سه روزه خود به اسلو، درخواست جامعه جهانی برای ایجاد یک دولت فراگیر را یک «بهانه» سیاسی خوانده بود!

به گزارش طلوع نیوز، متقی طی سخنانی در یک مراسم گفته بود: “جامعه بین المللی برای دولت فراگیر تعریفی ندارد و نمونه ای هم ندارد، اینها فقط بهانه است!”

او همچنین استدلال کرد که کابینه تازه تاسیس تماما مرد طالبان نماینده گروه های قومی افغانستان است و افزود که کابینه هنوز تکمیل نشده است!

(ریپابلیک ورلد)
۲۰۲۲/۲۹/۰۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x