اقلیت هزاره یتیم، وحشت زده و تحت آزار و اذیت که زندگی سخت آنها در زمان طالبان سخت تر شده است!

پنج کودک یتیمی که مادرشان در حادثه بمب گذاری اخیر در هرات کشته شد، آخرین قربانیان چیزی هستند که بسیاری معتقدند آزار و اذیت هماهنگ و سیستماتیک گروه قومی هزاره در افغانستان است!

با به قدرت رسیدن طالبان، زندگی برای هزاره ها سخت تر شده است. هزاره هایی که با خارجی ها کار می کردند بر این باورند که طالبان می خواهند انتقام بگیرند!

هزاره ها معتقدند وعده های طالبان مبنی بر عفو کسانی که با خارجی ها کار می کردند دروغ است. آنها معتقدند عفوی وجود ندارد و طالبان دروغ می گویند!

در میان این ترس و بلاتکلیفی، افغانستان کشوری است که به سرعت در حال تبدیل شدن به بدترین فاجعه انسانی جهان است و کمک رسانی به کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند، پیچیده و بحث برانگیز است!

ادعاهای گسترده ای وجود دارد مبنی بر اینکه طالبان از کمک های موجود سوء استفاده می کنند. جامعه بین‌المللی نیز مطمئن نیست که چگونه بدون تامین مالی تروریسم و دسترسی طالبان به کمک ها، به افغانستان یاری رساند!

گروه های قومی مانند هزاره ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند و گفته اند که به اندازه کافی به کمک ها دسترسی ندارند. سازمان ملل متحد در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که کمک‌ها فقط توسط گروه‌های تایید شده ارسال و توزیع می‌شوند، اما نگرانی‌های دائمی در مورد اثربخشی این امر وجود دارد!🔸برای هزاره ها، آینده تاریک به نظر می رسد. یکی از رهبران جامعه هزاره به سکای نیوز گفت: “ما و طالبان از یک کشور هستیم، اما طالبان ما را به عنوان باشندگان این جامعه نمی شناسند. آنها کاملا بر علیه ما هستند و هیچ کس از ما حمایتی نمی کند!”
(سکای نیوز)
۲۰۲۲/۲۹/۰۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x