امریکا در خروج نیروهایش از افغانستان بهانه جویی می کند!

وزارت خارجه ایالات متحده در حال حیله گری است و در مورد عدم امکان خروج نیروها از افغانستان قبل از اول ماه می صحبت می کند
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشته است که ایالات متحده حیله گر است و به مشکلات تخنیکی در توجیه عدم امکان خروج نیروهای خود از افغانستان قبل از اول ماه می بهانه جویی میکند.

وی افزود: “هر سال تعهدات، قول های داده می شود ، برنامه های منتشر می گردد. ما بار دیگر اظهاراتی را در مورد قصد انجام این کار تا ۱ ماه می سال جاری شنیده ایم. ما معتقدیم که اشاره به مشکلات تخنیکی با خروج نهایی از نیروهای آمریکایی در افغانستان تا اول ماه می، صرفاً حیله گری است. بیش از یک سال پیش عقب نشینی نیروها توسط ایالات متحده و جنبش طالبان توافق شد و همه ما کاملاً درک می کنیم که این زمان برای انجام تمام آمادگی های لازم کاملاً کافی بوده است”.

زاخارووا می گوید، مسکو معتقد است که انگیزه واقعی برای به تأخیر انداختن خروج نیروهای امریکایی از افغانستان ترس از سرنوشت دولت فعلی است. وی تأکید کرد: “طبق گفته خود امریکایی ها ، با وجود ۲۰ سال کمک نظامی و تخنیکی فعال از ناتو، دولت کابل هنوز قادر به حل مستقل مشکلات امنیتی نیستند.”
تاس
۲۰۲۱/۱/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x