امنیت ملی افغانستان از کشته شدن عضو ارشد شبکه القاعده خبرداد

اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرده که در یک عملیات نیروهای ویژه این گروه در ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان یک عضو ارشد شبکه القاعده و یک فرمانده گروه طالبان کشته شده‌اند.

در اعلامیه این نهاد آمده که این دو نفر در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا کشته شده اند. در این اعلامیه به زمان علمیات اشاره نشده است.

غازی دانش، سخنگوی والی پکتیکا نیز در گفتگو با بی بی سی کشته شدن این دو نفر را در ولسوالی گیان تایید کرد.

امنیت ملی درباره هویت این عضو شبکه القاعده گفته که او “دولت بیگ تاجیکی مشهور به ابومحمد التاجیکی” بوده که از اعضای برجسته شبکه القاعده در شبه قاره هند است.
این نهاد هویت فرمانده طالبان را نیز “حضرت علی مشهور به حمزه مهاجر” اعلام کرده که از “وزیرستان پاکستان” بوده و از فرماندهان ارشد گروه طالبان محسوب می شده است.
امنیت ملی این دو نفر را از “طراحان اصلی حمله های پیچیده، خونین و بزرگ طالبان و القاعده” معرفی کرده و افزوده که این افراد ارتباط میان شبکه القاعده و طالبان را به عهده داشته اند و مسئولیت تجهیز و فراهم کردن کمک مالی را به طالبان را به گردن داشته و از طرفی نیز برای حملات بهاری طالبان در افغانستان برنامه‌ریزی می کردند.
اداره امنیت ملی افزوده که ابومحمد التاجیکی و حمزه مهاجر سلاح های مدرن و آموزش نظامی را برای افراد طالبان در ولایت غزنی، لوگر و زابل فراهم می کرده‌اند. به گفته امنیت ملی آنان در نظر داشتند که “آموزش افراد طالبان را گسترش بیشتر” دهند.

این نهاد مدعی است که نیروهای امنیت ملی محل فعالیت ‍ آنان را در ولایت غزنی شناسایی و زمانی که آنان قصد سفر به ولایت پکتیکا را داشتند، در عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی کشته شدند.

گروه طالبان گفته که هیچ فرد مرتبط با این گروه کشته نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x