انتقاد روسیه از آمریکا به خاطر بحران افغانستان!

روسیه از ایالات متحده به دلیل بحران کنونی که افغانستان را فرا گرفته است انتقاد کرده و گفته است که واشنگتن این کشور را در یک فاجعه انسانی بزرگ قرار داده است!

طلوع نیوز به نقل از ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: “ایالات متحده افغانستان را در یک فاجعه انسانی بزرگ قرار داد و هنوز هم این بحران را تحریک می کند. مضحک است که ایالات متحده از بحران انسانی می گوید، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی دارایی های افغانستان را آزاد خواهد کرد!”

تحلیلگران سیاسی معتقدند که روسیه به دنبال برقراری روابط خوب با حکومت کنونی افغانستان است. مهدی افضلی تحلیلگر سیاسی می گوید: “روس ها می خواهند طالبان را به خاطر امنیت آسیای مرکزی راضی نگه دارند!”

عزیز مجددی تحلیلگر سیاسی طلوع نیوز گفت: “آمریکا باید به جای اعمال فشار، به خواست مردم و دولت افغانستان که داشتن روابط خوب است، احترام بگذارد!”

دولت کنونی افغانستان بارها خواستار آزاد شدن دارایی های بانک های افغانستان شده است. این کشور در حال حاضر تحت تاثیر بحران اقتصادی، انسانی و امنیتی عمیق پس از تسلط طالبان قرار دارد. جامعه جهانی، از دولت ها گرفته تا سازمان های غیر دولتی، کمک های مختلفی را به مردم افغانستان ارائه کرده اند!آنی نیوز
۲۰۲۱/۲۸/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x