انتقاد طالبان از اظهارات اخیر رئیس جمهور امریکا

پس از اظهارات جو بایدن در مورد افغانستان، طالبان بیانات اخیر رئیس جمهوری امریکا به شدت انتقاد کرده است.

رئیس جمهور امریکا روز جمعه در جریان سخنرانی در سن دیگو، افغانستان را به عنوان مکانی ترک شده از خدا توصیف کرد. جو بایدن گفت: “بسیاری از شما به افغانستان رفته اید. من به هر قسمت آن رفته ام. این یک مکان ترک شده از خداست”

لذا واکنش طالبان جالب است. آنها عنوان کرده اند که این کشور جنگ زده را بدون هیچ گونه حمایت خارجی بازسازی کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی ارشد طالبان روز شنبه در یک کنفرانس خبری در کابل گفت: “کسانی که چنین اظهاراتی را بیان می کنند، این کار را از سر ناامیدی و حسادت نسبت به افغانستان انجام می دهند.”

وی در ادامه به بازگشت صلح و ثبات به کشور اشاره کرد و گفت که افغانها به گونه عادی به زندگی روزمره خود ادامه می دهند!

بایدن در طی سخنرانی روز جمعه در کالیفرنیا از کهنه سربازان جنگ به خاطر خدمتشان در افغانستان تمجید کرد و مکررا از این کشور به عنوان مکان ترک شده از خدا، یاد کرد. وی از سفرهای متعدد خود به عنوان سناتور و معاون رئیس جمهور امریکا به مناطق جنگی افغانستان گفت.

(صدای امریکا / 5 نومبر 2022)
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x