اورسلا فون در لاین، رییس کمیسیون اروپا می گوید اتحادیه اروپا رژیم جدید طالبان را به رسمیت نمی شناسد!

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که اتحادیه اروپا رژیم طالبان را که از طریق خشونت تحمیل شده است، به رسمیت نمی شناسد!

او در بیانیه‌ای گفت: “اتحادیه اروپا رژیم جدید تحمیل شده از طریق خشونت را به رسمیت نمی‌شناسد، اما ما باید از فروپاشی قریب‌ الوقوع اقتصادی و اجتماعی که کشور با آن مواجه است جلوگیری کنیم. ما باید در کنار مردم افغانستان باشیم!”

فون در لاین همچنین بر کمک های بشردوستانه ارائه شده به افغانستان تاکید کرد و گفت: “به همین دلیل است که ماه گذشته بسته ای به ارزش یک میلیارد یورو شامل ۳۰۰ میلیون یورو کمک های بشردوستانه را اعلام کردیم. اتحادیه اروپا به تعامل با کشورهای منطقه ادامه خواهد داد!”

این در حالیست که روسیه، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، کانادا، فرانسه و بریتانیا اعلام کرده اند که قصد ندارند حکومت تشکیل شده توسط طالبان را به رسمیت بشناسند!

علاوه بر این، سازمان های مالی جهانی مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نیز از پذیرش دولت موقت امارات اسلامی پس از تشکیل در ۸ سپتمبر خودداری کرده اند!

رهبران جهانی به شدت عدم انعکاس جامعه افغان در کابینه تحت رهبری افغانستان را محکوم کرده اند. این امر همچنین منجر به توقف پرداخت کمک های حیاتی به کشور جنگ زده شده است و در نتیجه آن را تا مرز فقر جهانی پیش برده است!
ریپابلیک ورلد
۲۰۲۱/۲۸/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x