ایالات متحده آمریکا باید با نقض حقوق در افغانستان روبرو شود!

ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ آشکارا اعتراف کرد که یک سری بمباران های تنبیهی را علیه تروریست های جدایی طلب خارجی اویغور مستقر در افغانستان انجام داده است.  به این ترتیب، حمله هوایی ایالات متحده احتمالا منجر به تلفات قابل توجه افراد بیگناه شده است!

به همین شکل بمباران های فراوان ایالات متحده در افغانستان بزرگترین تراژدی حقوق بشر در قرن بیست و یکم را بوجود آورده است! افغان ها کماکان در فقر زندگی می کنند و کشورشان به مزرعه تریاک جهان تبدیل شده است!

جنایت های حقوق بشری اشغالگران افغانستان چیزی بیش از رکود اقتصادی و خروج پناهجویان بوده است!

سمینار اخیر با مضمون “نقض حقوق بشر ناشی از مداخله نظامی ایالات متحده در افغانستان” که یک رویداد حاشیه ای برای چهل و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بود، جزئیات جنایات جنگی ایالات متحده مانند شکنجه و کشتار عمدی غیرنظامیان به نام مبارزه با تروریسم را نشان داد!

با چنین تناقضاتی، ایالات متحده نمی تواند با وجدان پاک در کنار حقوق بشر بایستد. در افغانستان، عقب ماندگی، فقر و بحران پناهجویان نشان دهنده یک نسل کشی فرهنگی واقعی است!
سی جی تی ان
۲۰۲۱/۲۳/۱۰

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x