با سانسور گزارش های خبری در افغانستان توسط طالبان، آزادی رسانه ها در خطر است!

به دنبال دستورالعمل‌های جدید رسانه‌ای تحت رژیم طالبان در افغانستان، آزادی بیان در امارت اسلامی در خطر است، زیرا این گروه اعلام کرد که هیچ رسانه یا خبرگزاری‌ اجازه انتشار اخبار بر خلاف منافع دولت طالبان را ندارد!

خامه پرس به نقل از کمیته ایمنی خبرنگاران افغانستان گزارش داد که مقامات محلی ولایت بدخشان از رسانه ها خواسته اند که پس از بررسی و سانسور، گزارش های خود را منتشر کنند!

به گزارش خامه پرس، معزالدین احمدی رییس اطلاعات و فرهنگ این ولایت گفته است که زنان به منظور گزارش دهی اجازه حضور در انظار عمومی را ندارند، در حالی که به گفته او، کارمندان زن رسانه تنها می توانند جدا از کارمندان مرد در دفتر کار کنند!

ده‌ها ژورنالیست که از انتقام‌جویی به خاطر گزارش‌های خود وحشت داشتند از کشور گریختند، دیگران مخفی شدند و بسیاری از زنان مجبور به ترک موقعیت‌های خود شدند!

نهاد رسانه افغانستان، یک نهاد حامی رسانه ها در افغانستان می گوید که از زمان حکومت امارت اسلامی، بیش از 257 رسانه در این کشور به دلیل چالش های مالی و همچنین محدودیت ها فعالیت خود را متوقف کرده اند. این رسانه ها شامل رسانه های چاپی، رادیویی و تلویزیونی می شود!

به گفته این سازمان، بیش از ۷۰ درصد از کارکنان رسانه بیکار شده یا کشور را ترک کرده اند. جامعه ای که بیشترین آسیب را دیده کسانی بوده اند که در واقع از آزادی بیان حمایت می کنند!

هیچ رسانه ای نتوانست در مورد فساد، سوء مدیریت، فقدان ظرفیت دولت یا رفتار طالبان در قبال مردم گزارش دهد!
بیگ نیوز نتورک
۲۰۲۱/۲۹/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x