با وجود وعده طالبان برای سرکوب تجارت مواد مخدر افغانستان، کشت تریاک  ادامه دارد

اقدام طالبان برای ریشه کن کردن تجارت مواد مخدر در افغانستان و ممنوعیت تولید تریاک در چندین جبهه با چالش هایی روبرو شده است. با توجه به اینکه این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تریاک است، با فقدان معیشت جایگزین، کشاورزان علیرغم هشدار طالبان به کشت تریاک ادامه می دهند!

تجارت غیرقانونی تریاک با اقتصاد افغانستان که در آشفتگی به سر می برد در هم آمیخته است. با این حال، تولید تریاک تهدیدی برای جلوگیری از کمک های خارجی در افغانستان است که از زمان تسلط طالبان با یک بحران اقتصادی و انسانی بزرگ روبرو بوده است!

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان بلافاصله پس از به قدرت رسیدن در ۱۵ آگست گفت که دولت جدید اجازه تجارت مواد مخدر در کشور را نخواهد داد!

او گفته بود: “ما با مواد مخدر مخالفیم و امارت اسلامی افغانستان در تلاش است تا تولید مواد مخدر را از بین ببرد، اما این زمانی ممکن است که تمام دنیا در توانمندسازی کشاورزان و ارائه جایگزینی برای آنها برای امرار معاش به ما کمک کنند!”

کشاورزان می گویند ما خشخاش می کاریم تا بتوانیم برای زنده ماندن خانواده نان بخریم. هیچ دولتی به ما کمک نکرده است. ما آب کافی برای محصولات دیگر نداریم، بنابراین خشخاش تنها گزینه موجود شده است!

کشت تریاک در سال گذشته ۳۷ درصد افزایش یافته است و منبع اصلی درآمد در سراسر کشور است. این گیاه و مواد مخدری که از آن تولید می شود یک صنعت چند میلیون دالری است!

گفتنی است که سالهاست تریاک منبع درآمد طالبان بوده و آنها از طریق گرفتن مالیات از قاچاقچیان سود فراوانی برده اند!
ایندیا تودی
۲۰۲۱/۹/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x