بحران گرسنگی در افغانستان: وقتی افغان‌های گرسنه فرزندان خود را می‌فروشند، نباید بی تفاوت بود!

اگر شدیدا گرسنه بودید و می‌دانستید فروش یکی از فرزندانتان مانع از مرگ بقیه فرزندانتان می‌شود، آیا این کار را می کردید؟ این واقعیت امروز افغانستان است!

وضعیت در افغانستان به قدری بد است که برخی از نهادهای بشر دوستانه در حالی که برنامه های کمک غذایی را در اعماق مناطق دوردست اجرا می کنند، یک صندوق مالی داخلی را برای حمایت از خانواده های درمانده و جلوگیری از فروش دخترانشان ایجاد کرده اند!

آن‌ها می‌دانند که آن دختران اغلب بسیار کم سن و سال در نهایت با مردان مسن‌تر ازدواج می‌کنند یا به بردگی  فروخته می‌شوند. اگرچه این اقدامات قبل از به قدرت رسیدن طالبان نیز صورت می گرفت، اما به دلیل بحران گرسنگی وضعیت بدتر شده است!

افغانستان با بدترین بحران گرسنگی مواجه است. بیش از نیمی از جمعیت ۴۰ میلیونی با سطوح حاد سوء تغذیه مواجه هستند و کودکان به دلیل گرسنگی جان خود را از دست می دهند. زمستان همان چیزی است که همه از آن می ترسند، زیرا اوضاع به سرعت بسیار بدتر می شود!

در کمتر از دو ماه دیگر، مردم بسیاری از کشورها برای شام کریسمس می نشینند و با تصاویری از کودکان گرسنه و لاغر در روستاهای فقیر افغانستان در تلویزیون های خود مواجه می شوند!

کودکان افغان در اثر سوء تغذیه ضعیف شده‌اند، آنها در اثر بیماری‌هایی مانند سل و عفونت‌های تنفسی خواهند مرد. ما نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. اکنون وقت عمل است. زمان آزاد کردن منابع مالی نجات دهنده همین حالا است!
چاینا مورنینگ پست
۲۰۲۱/۲۴/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x