برای وزارت‌های داخله و دفاع ملی سرپرستان تازه معرفی شدند

رییس‌جمهور، در حکمی، محمد یاسین ضیا، رییس ستاد ارتش را با حفظ همین وظیفه، تا برگشت و صحت‌‎یاب شدن اسدالله خالد، همچون سرپرست وزارت دفاع ملی گماشته است.

اسدالله خالد، وزیر دفاع ملی، از چند ماه بدینسو بدلیل بیماری در خارج از افغانستان به‌سر می‌برد.

آقای یاسین ضیا در سال‌های پسین در سمت‌های معاون ریاست عمومی امنیت ملی، معاون نخست وزارت دفاع ملی و پس از آن رییس ستاد ارتش ایفای وظیفه کرده‌است.

رحمت‌الله اندر، سخن‌گوی دفتر مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور گفت: «این تغییرات و گماشتن‌ها به‌خاطر بهبود اوضاع امنیتی و اصلاحات در نهادهای امنیتی، برای تأمین امنیت جان و مال مردم و بخاطر خودکفایی تا سال ۲۰۲۴می‌باشد.»

رییس‌جمهور همچنین به‌جای مسعود اندرابی، حیات‌الله حیات، والی پیشین کندهار را سرپرست وزارت امور داخله گماشته است.

آقای حیات پس از یک دور فعالیت در جامعه مدنی، همچون والی در هلمند، ننگرهار و کندهار ایفای وظیفه کرد و پس از گفته‌ها دربارۀ فعال بودن تنها ۳۰ درصد نیروهای پولیس در کندهار، از وظیفه‌اش برکنار شده بود.

آصف ننگ، والی پیشین فراه بیان داشت: «یک شخص از یک ادارۀ ملکی که می‌آید به ادارۀ نظامی برایش یک اندازه سخت است و اگر تیم و هماهنگی‌ها و همکاری باشد به نظر من شاید کار کرده بتوانند.»

محمد ایوب سالنگی، زمانی معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله بود و اکنون دوباره براساس حکم رییس‌جمهور به معاونیت نخست وزارت امور داخله باز می‌گردد. او از چند ماه به این‌سو همچون معین مالی و اداری ارگان‌های محلی وظیفه داشت.

این تغییرات در حالی از سوی حکومت انجام می‌شوند که در تقسیمات سیاسی حکومت جدید، وزارت داخله سهم عبدالله عبدالله گفته شده‌است.

ذبیح‌الله عتیق، نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس اظهار داشت: «کارهایی را که آن مسؤولین قبلأ پلان کرده بودند، چهره جدید می‌آید تا آن پلان‌گذاری‌های خود را می‌داشته باشد، طرح‌های خود را می‌داشته باشد یک زمان می‌گذرد.»

با تعیین دو سرپرست تازه، شمار نهادهایی که از سوی سرپرستان اداره می‌شوند به نُه نهاد افزایش یافت.

وزارت‌های معارف، اطلاعات و فرهنگ، امور زنان، احیا و انکشاف دهات، مالیه، صحت‌عامه و همین‌طور بانک مرکزی از سوی سرپرستان اداره می‌شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x