تنش میان وزارت‌های مهاجرین و اقتصاد طالبان؛ کمک‌های WFP در بخش‌هایی از کابل متوقف شد

منابع آگاه از توقف توزیع کمک‌های برنامه جهانی غذای سازمان ملل‌ متحد (WFP) در بخش‌هایی از شهر کابل خبر می‌دهند.

منابع معتبر روز دوشنبه، ۳۰ عقرب، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گویند که روند توزیع این کمک‌ها در مناطق حصه دوم خیرخانه، ۳۱۵ و لب‌ جر خیرخانه، از مربوطات ناحیه یازدهم شهر کابل، متوقف شده است.

منابع دلیل توقف این کمک‌ها را ایجاد تنش میان وزارت‌های مهاجرین و اقتصاد طالبان عنوان می‌کنند.

هرچند تا کنون مشخص نیست که میان این دو نهاد طالبان تنش بر سر چه ایجاد  شده است، اما منابع می‌گویند به دلیل این‌که در این مناطق شهر کابل بیشتر باشنده‌گان پنجشیر زنده‌گی می‌کنند، طالبان روند کمک‌رسانی را متوقف کرده‌اند.

به گفته منابع، پیش از این نیز خلاف نقاط دیگر شهر کابل، طالبان به نهادهای امدادرسان اجازه کمک‌رسانی به این بخش‌ها را نمی‌دادند.

طالبان و سازمان ملل متحد تا کنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

پیش از این نیز، گزارش‌هایی از توزیع نامتوازن و غیرعادلانه کمک‌های نهادهای امدادرسان به دلیل مداخله طالبان در بخش‌های مختلف کشور به نشر رسیده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x