حنفی: خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده نمی شود!

معید یوسف، مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان در راس یک هیات بلند پایه پاکستانی دیروز به کابل آمد.

سخنگویان امارت اسلامی هدف از سفر این هیات بلند پایه پاکستانی را به کابل گفت وگو با امارت اسلامی، در باره مسایل سیاسی، امنیتی، بازرگانی و گسترش روابط کابل – اسلام آباد می گویند.

این هیات پاکستانی به رهبری  معید یوسف مشاور امنیت ملی عمران خان، از ورود به کابل با عبدالسلام حنفی معاون دوم رییس االوزراء و امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی دیدار کرد.

انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی، گفت: «آنها در اینجا با مقامات امارت اسلامی افغانستان روی مسایل مختلف سیاسی، امنیتی، تجارتی، اقتصادی، ترانزیتی و در کل روی گسترش و تحکیم روابط هر دو کشور گفت‌وگو می‌کنند.»

حنفی معاون ریس الوزرا امارت اسلامی در این دیدار افزود: سیاست امارت اسلامی روشن است که ما به کسی اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان علیه همسایگان و دیگر کشورها استفاده کند.

در همین حال سفیر پاکستان در کابل دیدار معید یوسف مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان را با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی سازنده می داند.

همزمان منابعی در کابل تایید می کنند که جنجال های پسین در امتداد خط دیورند نیز در آجندای دیدارهای دو طرف شامل است.

جنرال صادق شینواری، آگاه مسایل نظامی، در این باره گفت: «سفر مشاور امنیت ملی پاکستان به افغانستان ممکن دو بعد داشته باشد، یکی در مورد تکمیل احصارکشی سیم خاردار در مرز افغانستان و پاکستان و همچنان مفاهمت در مورد تحریک طالبان پاکستانی با وساطت امارت اسلامی افغانستان خواهد بود.»

طاهرخان، خبرنگار پاکستانی، می گوید:«پس ازآن که تحریک طالبان پاکستان از ادامه آتش بس انکار ورزیدند، حملات طالبان پاکستانی افزایش یافته است.»

پیش از این وزیر خارجه و رییس سازمان استخبارات نظامی پاکستان یا «آی اس آی» نیز از افغانستان دیدار کرده اند.🔸پس از به قدرت رسیدن دوباره امارت اسلامی در افغانستان، پاکستان در مقایسه به هر کشوری دیگر هیات  به کابل فرستاده است اما با گذشت نزدیک به شش ماه امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.
(خامه پرس)
۲۰۲۲/۳۰/۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x