حکمتیار به طالبان: کنفرانس ترکیه کلید بحث در مورد صلح است!

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی از طالبان خواسته است تا در نشست آینده در ترکیه برای گفتگو در مورد راه های صلح در افغانستان شرکت کنند. حکمتیار گفته است که طالبان باید از این نشست به عنوان یک فرصت استفاده کنند.

او اظهار داشت که اگر طالبان واقعا می خواهند صلح را در افغانستان به وجود آورند نباید روابط خود را با مردم افغانستان قطع کنند و باید مذاکرات را ادامه دهند!

او هشدار داد که قطع مذاکرات به نفع طالبان نیست زیرا این امر نظر منفی در افغانستان و جهان علیه این گروه مبارز ایجاد می کند!

حکمتیار گفت اگر طالبان دلایل محکمی برای خود دارند، می توانند آنها را با طرف دیگر در نشست ترکیه به اشتراک بگذارند، زیرا کسی که دلایل قوی دارد از مذاکره نمی ترسد!

حکمتیار معتقد است که تاخیر در خروج آمریکا به دلایل لجستیکی نبوده است، اما دلایل سیاسی در پشت آن نهفته است که تاکنون از دید مردم افغانستان و کشورهای رقیب پنهان مانده است!

حکمتیار تاریخ خروج نیروهای آمریکایی را پیشرفت عنوان کرد، اما گفت که تصمیم یک طرفه مخالف توافق صلح قطر با طالبان است و این به حل بحران در افغانستان کمک نمی کند!
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x