رئیس جمهور افغانستان با صلح تحمیل شده توسط ایالات متحده مخالف است!”

اشرف غنی ایده دولت انتقالی را رد کرده و اظهار داشت که آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در شش ماه آینده است و او در انتخابات شرکت نخواهد کرد!
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در روز ۷ اپریل جزئیات برنامه خود را برای مخالفت با و جایگزینی طرح پیشنهادی صلح واشنگتن در نشست ترکیه با حضور طالبان فاش کرد!

او اظهار داشت که این پروژه باید اطمینان حاصل کند فقط مردم افغانستان می توانند رهبران آینده خود را تعیین کنند. هیچ کس نمی تواند رهبران آینده افغانستان را از خارج منصوب کند!

غنی معتقد است که غیرقابل قبول است که دولت انتقالی نتیجه مذاکرات انتخاباتی نباشد. او اظهار داشت كه آمادگی دارد در شش ماه آینده انتخابات ریاست جمهوری را برگزار كند و به صراحت اعلام كرد كه در انتخابات شركت نخواهد كرد. او افزود: “من فقط دولتی را كه مردم انتخاب كرده اند قبول می كنم!” 

این در حالیست که طالبان همیشه مخالفت خود را با هر نوع انتخاب ابراز داشته اند. آنها معتقدند كه تنها مبنای بحث توافقنامه ای است كه آنها با آمریكایی ها در سال ۲۰۲۰ در دوحه امضا کردند!
نیوز لاین
۲۰۲۱/۹/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x