رئیس کمیسیون حقوق بشر: طالبان نسبت به مسئله فقر در کشور بی برنامه و بی تفاوت است

شهرزاد اکبر، رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، مقامات طالبان را به بی تفاوتی و عدم برنامه ریزی در برابر فقر شدید در افغانستان متهم کرده است.

او گفت که این فقر میلیون ها زن، کودک و مرد افغان را از امکان زندگی آبرومندانه محروم کرده است.

شهرزاد اکبر افزود که برای مقابله با این وضعیت برای کمک های بین المللی لابی می کنند، اما مشکل این است که طالبان برنامه ای برای مقابله با بحران انسانی ندارند و آمادگی تعامل با جامعه جهانی را ندارند.

رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر گفت که طالبان با انجام این کار باید نشان دهند که چقدر انعطاف پذیر است تا از حقوق زنان، اقلیت ها، کودکان، حذف شکنجه، آزادی بیان و سایر ارزش های بین المللی حمایت کند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، اخیراً در مصاحبه ای، وضعیت فقر را “قابل حل” توصیف کرده و بدون ذکر جزئیات قانع کننده، گفته است که طالبان برنامه ای در دست اجرا خواهد داشت و هیچ نگرانی خاصی نخواهد داشت.

کارمندان شفاخانه اطفال گاندی در کابل دیروز گفتند که در دو ماه گذشته ۲۵ طفل بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست داده اند.

برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان را بدترین فاجعه روی زمین توصیف کرده است.

بر اساس برآوردهای آژانس های بین المللی بشردوستانه، ۲۳ میلیون نفر در افغانستان، یعنی بیش از نیمی از جمعیت، دچار سوء تغذیه هستند و ۳ میلیون کودک زیر پنج سال در معرض خطر مرگ بالقوه قرار دارند.
تاند نیوز
۲۰۲۱/۱۰/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x