رها کردن مردم در افغانستان پس از بیست سال!

باختن جنگ هرگز زیبا نیست. اما پشت سر گذاشتن هزاران انسانی که جان خود را برای جنگ با شما به خطر انداختند واقعا ناپسند است. اگر جدول زمانی دولت بایدن برای افغانستان ثابت باشد، نیروهای آمریکایی تا پاییز در خانه خواهند بود و اگر طالبان در جنگ پیروز شوند، بسیاری از افغانها در معرض تلافی قرار خواهند گرفت!

دوستان آمریكا در صورت رسیدن طالبان به كابل از سرنوشت خود می ترسند. فرار از افغانستان که محصور در خشکی است خطرناک خواهد بود. همچنین پناهگاهی در خارج از کشور در انتظار پناهندگان افغان نیست. مهاجران اخیر با هیچ استقبالی مواجه نشدند و بسیاری از آنها به زور از ترکیه و اروپا بازگردانده شدند!

از احتمال سقوط افغانستان به عنوان دلیلی برای باقی ماندن ارتش ایالات متحده استفاده شده است. اما امریکا نمی تواند برای همیشه در جنگهایی که هدف خود را از دست داده اند بجنگد. همچنین نباید از امریکایی ها انتظار داشت که برای همیشه به خاطر اشتباهات دولتشان پول بپردازند و کشته شوند!

با این حال این به معنای رها کردن مردم افغانستان نیست. امریکایی ها باید کسانی را که می خواهند افغانستان را ترک کنند بپذیرند! در حالی که مشارکت واشنگتن در جنگ افغانستان به پایان می رسد، بوروکراسی همچنان در اجرای برنامه ویزای مهاجرت ویژه بسیار کند پیش می رود!

درخواست ویزای بسیاری از مترجمان افغان علی رغم تایید نظامی در مورد خدمات، شجاعت و وفاداری آنها، بدون توضیح رد شده است! در حالیکه آنها و خانواده هایشان از سوی طالبان تهدید شده اند!

کنگره امریکا باید یک برنامه اضطراری برای پناهندگان افغان تصویب کند. جنگ داخلی افغانستان ۴۰ ساله است. فاجعه احتمالا پس از خروج امریکا ادامه خواهد یافت!

واشنگتن با خروج نیروهای نظامی خود، باید خود را برای پذیرش افغان هایی که می خواهند از کنترل قدرت مجدد کنترل طالبان دوری کنند آماده کند!
انتی وار
۲۰۲۱/۲۶/۵

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x