زنان و کودکان تکه تکه شده اند، امید افغانستان کجاست!

به گزارش نهاد خبری فرانس پرس، سازمان ملل متحد اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می داد تعداد زنان و کودکان کشته و زخمی شده در افغانستان در نیمه اول سال ۲۰۲۱ دوباره افزایش یافته است!

طبق این گزارش در مجموع هزار و ۶۵۹ غیرنظامی کشته و ۳ هزار و ۲۵۴ غیرنظامی کشته شدند. تعداد تلفات غیرنظامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد افزایش یافته است!

بر اساس این گزارش، در نیمه اول سال ۲۰۲۱ مرگ و میر و معلولیت کودکان ۳۲ درصد بوده است که از این تعداد ۴۶۸ نفر کشته و هزار و ۲۱۴ نفر مجروح شده اند. ۱۴ درصد زنان نیز مجروح یا کشته شدند که از این تعداد ۲۱۹ نفر کشته و ۵۰۸ نفر مجروح شدند!

دبورا لیونز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان گفت: “امیدوارم طالبان و رهبران افغانستان به فاجعه ناشی از درگیری و تاثیر مخرب آن بر افراد ملکی توجه کنند. اگر درگیری روزافزون مهار نشود، امسال مردم افغانستان به تعداد بی سابقه ای مجروح یا کشته خواهند شد!”

بر اساس این گزارش، بیشتر جنگ های ماه می و جون در خارج از شهر رخ داده است. اما سازمان ملل متحد بیم آن را دارد که اگر عملیات نظامی در مناطق پرجمعیت شهری انجام شود، افراد ملکی افغان به شدت آسیب ببینند! 

لیونز از طالبان و رهبران افغان خواست که سخت مذاکره کنند. او اظهار داشت: “مبارزه افغان ها علیه افغان ها را متوقف کنید. از مردم افغانستان محافظت کنید و به آنها امید دهید!”
مین نیوز
۲۰۲۱/۱/۸

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x