سازمان ملل درباره تشدید سریع بحران افغانستان هشدار داد

مقامات سازمان ملل به دویچه وله گفتند که با نزدیک شدن زمستان در افغانستان، کارکنان بشردوستانه برای رساندن کمک با بحران زمان مواجه هستند. وضعیت این کشور در حال حاضر ناامید کننده است و به نظر می رسد که بدتر خواهد شد!

سامانتا مورت، رئیس ارتباطات یونیسف در افغانستان در مصاحبه با دویچه وله گفت: “حدود نیمی از کشور یعنی ۲۳ میلیون نفر به کمک نیاز دارند، بحرانی در این مقیاس نگران کننده است و این در حالیست که اجنسی های امدادی از جمله یونیسف، برای رساندن کمک‌ها قبل از شروع زمستان با زمان رقابت می‌کنند!

هفته گذشته، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان نیز هشدار داد که این کشور به قحطی نزدیک شده و بدلیل ناامنی غذایی در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد!

مورت افزود خانواده ها مجبور به تصمیم گیری های ناامیدانه ای هستند و مجبورند کودکان خود را به جای رفتن به مکتب وادار به کار کنند!

پیتر مورر رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز هفته گذشته گفت که گروه‌های امدادی برای پرداخت معاش داکترها، پرستاران و سایر کارکنان با مشکل مواجه هستند، زیرا در حال حاضر راهی برای انتقال معاش به حساب‌های بانکی در افغانستان وجود ندارد!

سازمان ملل هشدار داده است که اقتصاد در حال فروپاشی این کشور خطر افراط گرایی را نیز افزایش می دهد. افغانستان در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین بحران انسانی در تاریخ است!
دویچه وله
۲۰۲۱/۲۳/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x