سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در آغاز اجلاس مسکو گفت تغییر قدرت در افغانستان یک واقعیت است و روسیه به تلاش های طالبان برای تثبیت اوضاع در این کشور توجه دارد!

لاوروف در اجلاس افغانستان در مسکو گفت: “اکنون پس از تغییر اساسی در وضعیت میدانی، بیهوده است که به دنبال مقصرانی باشیم که چرا طرفین نتوانستند در امر مصالحه ملی به نتیجه ملموسی دست یابند!”

وزیر روسیه افزود که دولت قبلی به رهبری اشرف غنی انتظارات را برآورده نکرد. لاوروف افزود: “اکنون یک دولت جدید در قدرت است. این واقعیت مسئولیت بزرگی را بر دوش طالبان می گذارد!”

به گزارش رویترز، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در اجلاس مسکو در مورد افغانستان گفت که روسیه از عدم حضور آمریکا در مذاکرات مسکو درباره افغانستان ابراز تاسف می کند و امیدوار است که واشنگتن همچنان متعهد به همکاری باشد.

لاوروف گفت: “ما متوجه هستیم که ایالات متحده برای دومین بار متوالی از نشست تروئیکای گسترده اجتناب می کند. امیدوارم ایالات متحده آمادگی خود را برای مشارکت فعالانه در تلاش برای کمک به افغانستان حفظ کند و نماینده ویژه جدید به مراحل بعدی این دور از مذاکرات ملحق شود!”

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x