سفیر باربارا وودوارد در نشست شورای امنیت در مورد افغانستان

نزدیک به 60 درصد از جمعیت افغانستان به طور رسمی به کمک های بشردوستانه نیاز دارند، اما نیاز واقعی بسیار بیشتر است. بانک جهانی پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی تا پایان سال جاری به میزان یک سوم کاهش یابد و طالبان به افزایش محدودیت ها بر حقوق بشر و آزادی های اساسی ادامه می دهند.

یونیسف تخمین می زند که ممنوعیت تحصیل دختران در سال گذشته حداقل 500 میلیون دالر برای اقتصاد افغانستان هزینه داشته است. اما هزینه های انسانی برای هر یک از این دختران افغان مشخص نیست.

برخی از اعضای شورا مصمم به سیاسی کردن بحران در افغانستان هستند، و من فکر می‌کنم اظهارات آنها نه دقیق است و نه مفید.

کمک‌های بشردوستانه و مالی می‌تواند کمک کند، اما مشکلات افغانستان را حل نخواهد کرد. برای انجام این کار، طالبان باید به جای ایجاد موانع در زمینه حقوق بشر، از دسترسی بدون مانع به کمک های بشردوستانه، پایبندی به تعهدات ضد تروریسم مندرج در توافقنامه دوحه و مسئولیت ایجاد ثبات در بخش اقتصاد باید برخوردار باشند.

این به معنای ایجاد محیطی مناسب برای سرمایه گذاری بیشتر، از جمله تضمین شفافیت در درآمد و بودجه و توانمندسازی زنان برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x