سکات میلر: متوقف کردن عملیات‌ها در افغانستان آغاز شده است!

جنرال بلند پایۀ ایالات متحده در افغانستان می‌گوید که اردوی امریکا به متوقف کردن عملیات‌ها در افغانستان آغاز کرده و نیروهای امنیتی افغان برای گرفتن مسئولیت‌ها، باید آماده باشند.

اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان روز یکشنبه به خبرنگاران در کابل گفت که از او بیشتر اوقات پرسیده می‌شود که آیا قوای امنیتی افغان کار را در عدم حضور نیروهای ایالات متحده و یا دیگر قوای خارجی انجام داده خواهند توانست؟

میلر در ادامه گفت که پیامش همیش این بوده که آنها (نیروهای امنیتی افغان) باید آماده باشند.

در حالیکه روند خروج ۲۵۰۰ سرباز امریکایی و ۷ هزار تن از نیروهای ناتو در اول ماه می یعنی روز شنبه هفتۀ آینده رسماً آغاز خواهد شد میلر گفت که اقداماتی به عنوان بخش از روند خروج آغاز شده است.

او افزود که نیروها به شکل منظم، افغانستان را ترک خواهند کرد و پایگاه‌ها و برخی تجهیزات خود را به نیروهای افغان خواهند سپرد: “در حالیکه ما شمار نیروهای خود در افغانستان را به صفر می‌رسانیم، پایگاه‌ها را در قدم اول به وزارت دفاع و دیگر نیروهای افغان می‌سپاریم و این همه پایگاهایی است که ما خارج شدن از آن‌ها را آغاز می‌کنیم.”

بر اساس اعلام جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده، تمامی نیروهای امریکایی تا یازدهم ماه سپتمبر امسال افغانستان را ترک خواهند کرد.

مقام‌های حکومت افغانستان گفته اند که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان توانایی دفاع از کشور‌شان را دارند. این مقام‌ها گفته اند که در حال حاضر بخش اعظم عملیات‌ها در کشور توسط این نیروها انجام می‌شوند.
ازادی رادیو
۲۰۲۱/۲۶/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x