شهرازد اکبر رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان

بزرگان ولایت لغمان با استفاده از گزارشاتی در مورد حملات هوایی، حملات راکتی، بیجاشدگی و غیرنظامیانی که در میدان جنگ گرفتار شده بودند، به کمیسیون مستقل حقوق بشر مراجعه کردند.

این اتفاق در چندین ولایت در سراسر افغانستان در حال رخ دادن است و احساس ناامیدی در حال رشد است!

صحبت از تعهد نسبت به افغانها از طرف جامعه بین المللی است، اما هر روز سیگنالهای پریشان کننده ای برای مردم افغانستان ارسال می شود. مثل همیشه، اولویت و پیام رسانی مربوط به مردم کشور است، اما باید مسئولیت واقعی در قبال این جنگ و رنج های بیشتر را (جامعه بین المللی) بپذیرد.

افغانها هر روز در جنگ کشته می شوند. هر دو طرف بر “پیشرفت” در میدان جنگ تمرکز دارند. اگر این جنگ ها و خشونت ها ادامه یابد، استراتژی و تخنیک های جنگی توسعه پیدا می کنند و تخلفات جنگی افزایش می یابد.

🔸به نظر می رسد جهان به این دلیل کنار کشیده است، این قابل قبول نیست. جهان، از جمله سازمان ملل، باید کارهای بیشتر و موثری را انجام دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x