طالبان در مقابل سخنان مشاور امنیت ملی پاکستان واکنش شدیدی نشان دادند

با پیشروی های طالبان پاکستانی و ترس دولت پاکستان از این پیشرفت روز به روز بیشتر شده، به همین سبب دولت پاکستان از طالبان خواستند تا طالبان پاکستانی را وادار به صلح کنند.

گفته میشود که سران شاخه حقانی طالبان پاکستانی را تشویق به صلح می کنند. موضع پاکستان در قبال صلح این است که طالبان پاکستانی باید دولت سکولر فعلی را قبول کنند.

دیروز کشاور امنیت ملی پاکستان موید یوسف یک قدم فراتر گذاشته و علنا اظهار داشت طالبان نمایندگان آنان هستند و به نمایندگی از آنها با تحریک طالبان پاکستانی صحبت میکنند تا دولت پاکستان و تحریک طالبان پاکستانی به صلح برسند.

سخنان یوسف واکنش های شدیدی در فضای مجازی به راه انداخته و مردم نسبت به عملکرد طالبان انتقاد کرده که چرا نمی خواهید نظام اسلام در پاکستان حاکم باشد.

ذبیح الله مجاهد در بیانیه ای که امروز منتشر گشت، سخنان یوسف را تکذیب کرده و تاکید کرد که ما نمایندگی هیچ کشوری نیستیم. او گفت ما برای تمام منطقه و دنیا صلح میخواهیم. ما فقط یک میانجی هستیم و نماینده هیچ کشوری نیستیم.
خبریال
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x