طرح از سرگیری گفتگوهای دوحه را در پیوند با ایجاد دولت موقت از سوی خلیلزاد

‏خبرگزاری رویترز، با نشر گزارشی می‌گوید که شروع گفتگوها در قطر و افزایش خشونت‌ها در افغانستان به باور اداره‌ی بایدن کارساز نیست باید روی طرح‌های جایگزین کار شود. 

در این گزارش آمده است که زلمی خلیلزاد طرح از سرگیری گفتگوهای دوحه را در پیوند با ایجاد دولت موقت و نشست میان بازیگران اصلی بحران افغانستان را در گفتگوهای که با دولت، طالبان وسیاسیون افغانستانی داشت پیشنهاد کرده‌است.

رویترز به نقل از یکی از رهبران طالبان در دوحه گفت: “ما افرادی را که دارای شهرت نیک برای دولت موقت هستند توصیه می کنیم و این مجموعه باید حداقل دو سال در تا تمام ادارات دولتی سیاسی امنیتی و غیرسیاسی کار کنند.”

رویترز به نقل از منبع طالبان در دوحه گفت، خلیل زاد در دیدار با طالبان، احتمال تشکیل دولت موقت و کنفرانسی میان بازیگران اصلی و همچنین درخواست آتش بس یا کاهش خشونت به میزان ۶۰ – ۷۰ درصد را مطرح کرد.

به گزارش رویترز به نقل از منانبع طالبانی در دوحه، طالبان می تواند کاهش خشونت را در نظر بگیرد اما آتش بس را نخواهند پذیرفت، انها از خلیل زاد خواسته اند تا به دولت افغانستان فشار آورد تا ۷ هزار زندانی باقی مانده طالب دیگر را رها سازند!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x