غنی: ما خارجیان را بدرقه خواهیم کرد، انها به ما کمک بسیار کردند!

در حالی که ایالات متحده و ناتو تصمیم گرفته اند که همه نیروها را از افغانستان خارج کنند، رئیس دولت کابل می گوید که آنها را با عزت زیادی بدرقه خواهیم کرد، زیرا به گفته وی، نیروهای خارجی کمک زیادی به افغانستان کرده اند.

غنی در یک محفلی در ولایت قندهار عنوان کرد که نیروهای خارجی با عزت زیادی از کشور رخصت خواهیم کرد زیرا آنها به افغانستان کمک کرده اند و پس از آن از خاک خود دفاع خواهیم کرد.

وی افزود که طالبان پس از عقب نشینی نیروهای خارجی دلیلی برای ادامه جنگ ندارند و دولت در صورت ادامه جنگ آماده خواهند بود.

غنی همچنین دولت خود را کاملاً اسلامی خواند و از طالبان خواست که به جای قطر برای صلح در قندهار و لوگر مذاکره کنند.

وی آینده روشن پاکستان را در ثبات افغانستان خواند و از پاکستان خواست تا در روند صلح همکاری کند.

غنی به مردم قندهار اطمینان داد که ایالات متحده و جامعه جهانی متعهد شده اند که از نیروهای دولتی حمایت خواهند کرد و پس از خروج آنها در افغانستان هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

اظهارات غنی در مورد عقب نشینی نیروهای خارجی در حالی است که ایالات متحده و ناتو تصمیم گرفته اند تا ۱۱ سپتمبر تمام نیروهای خارجی را از افغانستان خارج کنند.

غنی اما ادعا می کند که پس از عقب نشینی نیروهای خارجی آمادگی کامل دارد. اما تحلیلگران می گویند که بدون حمایت خارجی، دولت نمی تواند در برابر حملات طالبان مقاومت کند.
نن تکی
۲۰۲۱/۲۲/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x