ماموریت آمریکا در افغانستان انجام نشده است!

مروری بر ادامه تهدیدهای تروریستی و آسیب پذیری دولت افغانستان نشان می دهد که با عقب نشینی نیروهای ایالات تحده و ناتو، قدرت تروریست ها فراهم می شود، زمینه جنگ داخلی همه جانبه فراهم می شود و دولت افغانستان به خطر می افتد!

بایدن در سخنان خود اظها داشت: “ما این هدف را به سرانجام رساندیم و ایالات متحده از استفاده افغانستان برای حمله به میهن ما جلوگیری كرده است!” 

در واقع  نیروهای آمریکایی و ائتلاف در افغانستان طی دو دهه به انجام این ماموریت کمک کرده اند. اما اظهارات بایدن این تصور نادرست را در مورد بسیاری از افراد ایجاد می کند که تهدید تروریستی بین المللی در افغانستان به پایان رسیده است!

تهدید تروریسم جهانی از ۱۱ سپتمبر تحول یافته است، اما منطقه افغانستان و پاکستان همچنان کانون گرم گروه های تروریستی است. در ماه دسمبر، ژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی سابق ترامپ گفت که بیش از ۲۰ سازمان تروریستی جهادی در منطقه توسط ایالات متحده شناسایی شده است!

جامعه استخباراتی ایالات متحده نیز در ارزیابی تهدید سالانه خود که در تاریخ ۹ اپریل صادر شد دریافت که رهبران القاعده تلاش خود را برای حمله به ایالات متحده و سایر اهداف بین المللی ادامه می دهند و به دنبال پیشبرد توطئه در سراسر جهان هستند!

در صورت خروج نیروهای آمریکایی، اطلاعات در مورد فعالیت های تروریستی در منطقه کاهش خواهد یافت! 

کارشناسان ضد تروریسم مانند دیوید کیل کولن تحلیلگر بنیاد دفاع می گویند، نداشتن پایگاه های نظامی در نزدیکی اهداف بالقوه، انجام هرگونه حمله ضد تروریستی ضروری را دشوارتر می کند!

نیروهای افغان هنوز برای رفع تهدیدات در کشور خود، از جمله آموزش و کمک مداوم در ارتباط با استخبارات، نظارت، شناسایی، تخلیه پزشکی و پشتیبانی هوایی نزدیک به کمک نیاز دارند!

رهبران طالبان این را می دانند و این یکی از دلایل اشتیاق آنها برای خروج آمریکایی ها است. آنها معتقدند که پس از عقب نشینی ارتش ایالات متحده می توانند دولت افغانستان را شکست دهند!

به جای اینکه آمریکا به دنبال خروج باشد، تصمیم محتاطانه این است که یک حضور متوسط   نظامی آمریکا در افغانستان حفظ شود!
واشنگتن پست
۲۰۲۱/۱۷/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x