مشاور امنیت ملی قزاقستان: افغانستان با بحران انسانی مواجه است و وضعیت اجتماعی و اقتصادی آن رو به وخامت است

کریم ماسیموف، رئیس کمیته امنیت ملی قزاقستان به روز چهارشنبه با ابراز نگرانی از وضعیت حاکم در افغانستان گفت که وضعیت اجتماعی و اقتصادی افغان‌ها رو به وخامت است و کشور با بحران انسانی مواجه است و نیاز به افزایش کمک های بشردوستانه به افغانستان وجود دارد!

او خاطرنشان کرد: “با روی کار آمدن جنبش طالبان، اوضاع در داخل کشور همچنان پیچیده است. موانع زیادی برای تشکیل یک دولت کارآمد وجود دارد. سازمان‌های تروریستی نیز در حال تشدید فعالیت‌ها هستند. شروع اقدامات مشخص بسیار مهم است!”

ایران نیز پیش از این میزبان گفتگوهایی در قالبی مشابه بود. این در ادامه فرمتی است که تهران در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آغاز کرد، اما این بار مذاکرات بیشترین مشارکت هفت کشور را خواهد داشت!

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در سخنانی در این نشست گفت که نشست های چندجانبه دبیران شورای امنیت در مورد مسئله افغانستان یک طرح مهم است و به ما کمک می کند تا در مورد کل موضوعات مرتبط با وضعیت افغانستان  گفتگو کنیم!

او افزود این جلسات همچنین به تدوین اقدامات عملی برای مقابله با چالش ها و انتشار تهدید از خاک افغانستان کمک می کند!
دودیس کورس
۲۰۲۱/۱۰/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x