منابع: وزیر دفاع امریکا مخالف خروج نظامیان خارجی از افغانستان است!

وال استریت ژورنال روز شنبه (۱۷ اپریل)، به نقل از منابع نوشته است که لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا با برنامه خروج کامل نظامیان این کشور از افغانستان مخالفت کرده است.

این نشریه تاکید دارد که رئیس پنتاگون به جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، گفته بود که چندین جنرال ارتش نگرانی‌ها خود بخاطر خروج نظامیان امریکایی از افغانستان ابراز کردند.

این منابع تاکید دارند که نگرانی‌ها از سوی جنرال کنت اف. مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا و جنرال آستین اس. میلر فرمانده حمایت قاطع ایالات متحده و ناتو در افغانستان ابراز شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که رئیس پنتاگون هشدار داده است که خروج نیروهای مسلح امریکایی از افغانستان باعث بی ثباتی خواهد شد. در ۶ اپریل، وزیر دفاع امریکا و رئیس ستاد فرماندهی مرکزی این کشور اطلاع یافتند که رئیس جمهور، تصمیم خروج نظامیان امریکایی از افغانستان را گرفته است.

وال استریت ژورنال می افزاید که رهبر امریکا اصرار داشته که خروج نیروهای امریکایی بهترین راه برای جلوگیری از شروع جنگ در افغانستان است.

قابل ذکر است که ۱۴ اپریل، جو بایدن رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که خروج نظامیان امریکایی از افغانستان از ماه مه آغاز تا ۱۱ سپتمبر ادامه خواهد داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x