نظر سنجی: ۷۷ درصد شهروندان کشور مخالف حکومت موقت استند!

یک منبع معتبر در حکومت به خبرنگاران گفته است که طرف جمهوریت روی طرح جدید و مستقل برای صلح کار را َآغاز کرده است.
به گفته این منبع، این طرح بدیلی برای طرح امریکا خواهد بود و رییس جمهورغنی هم با برگزاری انتخابات زودهنگام موافق است.

محمد عمر داودزی، نماینده ویژه رییس جمهور در امور پاکستان، در این باره گفت:هرچند رییس جمهور حاضر به یک قربانی شده که او انتخابات زودهنگام است، اما این انتخابات هم از خود شرایط دارد. باید مشوره مردم گرفته شود.

در همین حال یک نظر سنجی تازه نشان می‌دهد که بیش از ۱۰ درصد مردم افغانستان خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در کشور شده اند.

 بر اساس این نظر سنجی
– ۷۷،۶ درصد مردم مخالف حکومت موقت
– ۱۰،۳ درصد مردم خواهان انتخابات زودهنگام
– ۵۱ درصد مردم خواهان مدغم شدن طالبان با حکومت
– ۴۰،۶ درصد مردم نگران آینده افغانستان اند

فرامرز تمنا، رییس پیشین مرکز مطالعات ستراتیژیک، در این باره گفت:”بیشتر مردم نگران سرنوشت شان پسا صلح اند. مردم نمیدانند که آینده آنان چی خواهد شد. کارگزاران بیش از طالبان و داعش به جمهوریت ضربه زده اند.”

در این  نظرسنجی آمده است که  بیش از ۵۳ درصد شهروندان مداخله کشورهای دیگر را در گفت‌وگوهای صلح به زیان کشور خوانده اند.

 ۸۳ درصد شهروندان خواهان نظام جمهوریت و مخالف امارت اند.
الله محمد کاکر، رییس اجرایی خانه صلح و مردم سالاری، در این باره گفت: طالبان مردم بی‌گناه را می‌کشند اما امریکا با این گروه صلح می‌کند. بیشتر مردم بر نظام امارت بی باور اند.

این نظر سنجی که از سو خانه صلح و مردم سالار انجام شده است بیش از ۱۲ درصد تلاش های حکومت برای صلح را ناکام خوانده اند و ۱۰ درصد گفته اند که افغانستان به سوی بی ثباتی در حرکت است.
(ایدیلی)
۲۰۲۱/۱۸/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x