هزینه جنگ افغانستان ۲/۲۶ تریلیون دالر و کماکان در حال افزایش!

بر اساس تحلیل جدید دانشگاه براون، جنگ نزدیک به دو دهه در افغانستان ۲/۲۶ تریلیون دالر هزینه در بر داشته است.
اما بر اساس تحلیل موسسه واتسون از دانشگاه براون، حتی پس از ترک آخرین عضو سرویس آمریکایی در اواخر سال جاری همانطور که دولت بایدن متعهد شده است، هزینه ها همچنان افزایش می یابد!

گزارش هزینه های جنگ موسسه واتسون از دانشگاه براون که روز جمعه منتشر شد، هزینه سرسام آور طولانی ترین جنگ کشور را نشان می دهد. این تجزیه و تحلیل اعتبارات کنگره برای جنگ از جمله عملیات در افغانستان و پاکستان را جمع آوری کرد!

در این گزارش آمده است که بیشترین هزینه ی جداگانه، ۹۳۳ میلیارد دالر یا ۴۱ درصد از کل هزینه های جنگ، برای عملیات های غیرقابل پیش بینی وزارت دفاع بوده است!

بودجه جنجالی عملیات های غیر قابل پیش بینی که برای پرداخت هزینه های جنگ استفاده می شد، به سقف بودجه ای که به بقیه بخش ها تخصیص داده شده بود مرتبط نبود و طی سالها رشد چشمگیری داشت!

موسسه واتسون اعلام کرد بودجه کل ارتش تا ۴۴۳ میلیارد دالر رشد داشته و از پر هزینه ترین بخش ها بوده است! 

این تحقیق نشان داد که ایالات متحده همچنین ۲۹۶ میلیارد دالر برای مراقبت از جانبازان جنگ افغانستان هزینه کرده است!
این گزارش تخمین می زند که در نتیجه مستقیم جنگ، ۲۴۱ هزار نفر در افغانستان و پاکستان کشته شده اند!

در این گزارش آمده است: این جنگ باعث کشته شدن ۲۴۴۴ سرباز آمریکایی، شش غیرنظامی وزارت دفاع، ۳۹۳۶ پیمانکار آمریکایی و ۱۱۴۴ سرباز نیروهای متحد شد!
همچنین بین ۶۶ تا ۶۹ هزار عضو پولیس و ارتش ملی افغانستان و همچنین ۹۳۱۴ سرباز و پولیس پاکستانی دیگر نیز کشته شدند!

بر اساس این گزارش، بیش از ۷۱ هزار غیرنظامی، تقریبا ۴۷ هزار نفر در افغانستان و ۲۴ هزار نفر در پاکستان جان خود را از دست داده اند!
در این گزارش آمده است که حدود ۱۳۶ ژورنالیست و کارمند رسانه و ۵۴۹ فعال حقوق بشر نیز در جنگ کشته شده اند!
میلیتری
۲۰۲۱/۱۶/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x