هند به دنبال رایزنی های بیشتر در مورد افغانستان است

آجیت دووال  مشاور امنیت ملی هند به روز چهارشنبه در سخنرانی خود در اجلاس گفتگوی امنیت منطقه ای دهلی گفت که هند به شدت وضعیت در حال تغییر در افغانستان را مشاهده می کرد و زمان همکاری و مشورت نزدیک میان کشورهای منطقه برای امنیت سراسر افغانستان فرا رسیده بود!

این اولین نشست سران امنیتی کشورها است که هند میزبان آن از زمان به قدرت رسیدن طالبان پس از برکناری دولت رئیس جمهور اشرف غنی است!

دریادار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در این نشست پس از آقای دوال سخن گفت و اظهار داشت که نیاز به ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان وجود دارد!

آقای شمخانی افزود: “در این دیدارها ما قادر خواهیم بود در مورد امور دوجانبه و چندجانبه و مسائلی که افغانستان را ویران کرده است، گفتگو کنیم. تنها راه حل موجود، تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام است!”

مراد ایمانکولوف نماینده جمهوری قرقیزستان نیز در این نشست احتمال گسترش تروریسم از خاک افغانستان را مطرح کرد و گفت ما باید به مردم افغانستان کمک کنیم!
د هیندو
۲۰۲۱/۱۰/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x