وزارت داخله اعترافات ۹ مظنون حملات هدفمندانه را همه‌گانی کرد

وزارت امور داخله افغانستان اعترافات ۹ تن از افرادی را که به دست داشتن در قتل‌های هدف‌مندانه به شمول ترور یما سیاوش، گرداننده پیشین طلوع‌نیوز و محمدزی کوچی آمر حوزه پنجم دست داشتند، همه‌گانی ساخته‌است.

بر بنیاد این اعترافات، امام یک مسجد، آموزگار  یک مدرسه و شماری از دانش آموزان یک مدرسه، اعضای این گروه استند که به دست داشتن در چندین انفجار و ترور نظامیان و غیر نظامیان متهم استند.

وزارت امور داخله می‌گوید که هنوزهم شماری از اعضای این گروه هراس‌افگن گرفتار نشده‌اند.

این افراد در ولایت‌های کابل، لوگر و لغمان به اتهام دست داشتن در حمله‌های هدفمندانه بر خبرنگاران و کارمندان دولتی گرفتار شده‌اند.

بر بنیاد این اعترافات متهمان که وزارت امور داخله همه‌گانی ساخته‌است، عبدالصبور باشندۀ ولایت لوگر، رهبری این گروه را دارد و می‌گوید که قتل یما سیاوش و آمر حوزه پنجم کابل کار او بوده‌است.

عبدالصبور، متهم به قتل های هدفمندانه گفت:« ۱۴ انفجار و پنج ترور در کابل شده در این سلسله یما سیاوش آمر حوزه ۵ دو رنجر در خیر خانه و قاری محاذ هم آمده بود که کارها را ختم کردیم.ة

عبدالرحمان یکی دیگر از سرکرده گان این گروه که امام یک مسجد و نیز آموزگار یک مدرسه است، جوانان را برای انجام قتل ها و انفجار ها معرفی کرده است وی به نگه داری و توزیع مواد انفجاری و جنگ افزار نیز اعتراف می کند.

عبدالرحمن، متهم به دست داشتن در قتل های هدفمندانه گفت:«اینها را به این خاطر معرفی کرده بودم که در قیادت قاری عبدالشکور اینها انفجارات را انجام دهند و ترور ها را انجام دهند.»

این اعترافات نشان می دهند که چند تن از این جوانان که دانش آموزان مدرسه استند، به رهبری عبدالصبور چندین انفجار را انجام داده اند.

حکمت الله  متهم دیگر گفت:«یک موتر سارنوال را انفجار دادیم یکی در گلبته ساحه انفجار دادیم یک موتر دولتی را انفجار دادیم.»

محمود، متهم گفت:«چهار انفجار را انجام دادم یکی مه کردم که با من قاری الیاس قاری ناصر و عبدالرحمن بود.»

عوض خان، متهم دیگر گفت:«دو رنجر بود  یکی موتر خان پاچا.»

خانواده یما سیاوش بر بررسی های جدی چگونه گی قتل فرزندشان از سوی یک نهاد معتبر تاکید می ورزد.

داوود سیاوش  پدر یما سیاوش گفت:«آغا را به من از کمره نشان بته چرا موتری که جی پی آر اس داشت به جای که به کریمنال تخنیک روان کنی به گمرک روان کردی.»

وزارت امور داخله می گوید که چند ماه پیش یک تن در پیوند به دست داشتن در قتل یما سیاوش گرفتار شده بود و بر بنیاد اعترافات وی این ده تن گرفتار شده اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله گفت:«اینها طالبان استند با وجودی که مستقیم مسوولیت نمی گیرند اما کار طالبان است.»

وزارت امور دخله این گروه ده نفری را وابسته به طالبان میداند؛ اما طالبان گرفتاری افراد شان را رد می‌کنند.  

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x