وزیر سابق کانادا خواستار تحریم پاکستان شد و اسلام آباد را مسئول بحران افغانستان دانست!

در حالی که افغانستان همچنان با بحران غذایی جدی مواجه است، کریس الکساندر وزیر و دیپلمات پیشین کانادا، نگرانی های جدی خود را در مورد آینده شهروندان این کشور مطرح کرد و خواستار تحریم ها علیه پاکستان شد!

او اظهار داشت که تهاجم پاکستان است که نزدیک به ۴۰ میلیون افغان را با گرسنگی مواجه کرده است. این اولین بار نیست که الکساندر خواستار تحریم پاکستان می شود.

او مدعی است که هر کس هنوز انکار کند که پاکستان در اقدام تجاوزکارانه علیه افغانستان دست داشته است، در جنگ نیابتی و جنایات جنگی شریک است!

این در حالیست که ناامنی غذایی در در افغانستان در سطح بحران قرار دارد و میلیون ها کودک از سوء تغذیه حاد رنج می برند!

دیوید بیزلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در همین رابطه گفت که افغانستان در حال حاضر در میان بدترین بحران های بشردوستانه در جهان و در شمارش معکوس برای فاجعه قرار دارد!

شایان ذکر است که افغانستان به شدت به کمک های خارجی سایر کشورها وابسته است و به گفته بانک جهانی، حدود ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور از کمک های خارجی تامین می شود!
ریپابلیک ورلد
۲۰۲۱/۶/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x