پیتر داتون وزیر دفاع استرالیا: “هیچ برنامه ای برای بازگشت نیروهای استرالیایی به افغانستان نیست!”

به گفته پیتر داتون وزیر دفاع جدید، نیروهای استرالیایی حتی اگر در سالهای آینده امنیت کشور خراب شود به افغانستان باز نخواهند گشت!

مراسم بزرگداشت آنزاک امسال برای آخرین بار با حضور نیروهای نیروی دفاعی استرالیا  در افغانستان برگزار خواهد شد!

از بیش از ۳۹ هزار سرباز استرالیایی که طی دو دهه گذشته در این کشور خدمت کرده اند، فقط ۸۰ نفر در آنجا مانده اند!

تصمیم بایدن برای عقب نشینی با تشدید خشونت ها در سراسر افغانستان و متوقف شدن مذاکرات صلح با طالبان، نگرانی های تازه ای در مورد ثبات کشور ایجاد کرده است!

آقای داتون گفت که “بسیار بعید است نیروهای استرالیایی در صورت وخیم تر شدن وضعیت به افغانستان بازگردند. من فکر می کنم روش دیگری برای مقابله با این تهدیدها وجود دارد تا نیروهای مستقر در زمین!”

آقای داتون گفت که تلاش های نظامی استرالیا در افغانستان به مهار تهدید تروریسم در سراسر جهان کمک کرده است، اما برای دهه های آینده باید بر اوضاع نظارت شود!
ای بی سی نت
۲۰۲۱/۲۵/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x