پیروزی طالبان و امید به صلح و آرامش در روستاهای افغانستان

در روستاهایی که زمانی بیشترین بار جنگ در خط مقدم افغانستان را به دوش می‌کشیدند، پیروزی طالبان چرخه حملات هوایی، جنگ‌های مسلحانه و مراسم تشییع جنازه را متوقف کرده است!

روستاییان که به شدت فقیر هستند، با خشک کردن فضولات حیوانات برای استفاده به عنوان سوخت خود را برای زمستان آماده می کنند، اما از پایان جنگ راضی هستند!

سالانه هزاران غیرنظامی در حملات شورشیان طالبان و حملات هوایی نیروهای تحت رهبری ایالات متحده کشته یا مجروح می‌شدند و پیشرفت‌ها عمدتا به شهرها محدود می‌شد، زیرا بدترین جنگ در مناطق روستایی ادامه داشت!

پایان جنگ مایه آرامش است، اما مردم هنوز گرسنه هستند و شغلی ندارند و فاجعه انسانی در پیش است!

پس از کاهش ارزش پول ملی افغانی و مسدود شدن ذخایر کشور در خارج، اقلام ضروری مانند روغن، برنج و رب گوجه‌فرنگی اکنون قیمت بسیار بیشتری دارند!

افغانستان اکنون محل یکی از بدترین بحران‌های انسانی در جهان است و انتظار می‌رود بیش از نیمی از افغان‌ها در زمستان امسال از ناامنی حاد غذایی رنج ببرند، زیرا خشکسالی شدید کشور را ویران کرده است!

برخی امیدوارند که طالبان به رسمیت شناخته شوند و تجارت با همسایگان افغانستان رشد کند! این آرامش روستایی در حضور طالبان با وجود فقر و گرسنگی چقدر دوام خواهد داشت؟!
فرانس۲۴
۲۰۲۱/۸/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x