کابل مخالف فشار مجدد ایالات متحده برای صلح افغانستان!

طالبان اظهار داشتند که رهبران آنها مذاکرات صلح را با ایالات متحده از سر گرفته اند، زیرا فرصت اول می برای خروج سریع نیروهای نظامی در حال نزدیک شدن است!

سخنگوی طالبان اظهار داشت که این جلسه جمعه شب در دوحه بین عبدالغنی برادر و زلمی خلیلزاد برگزار شد!

طالبان دولت اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان را غیرقانونی و محصول اشغال افغانستان توسط ایالات متحده می دانند و اصرار دارند كه مذاکرات صلح بین الافغانی باید به تشكیل یك دولت اسلامی در كابل منجر شود!

غنی نیز به روز شنبه گفت که تنها راه برای تشکیل دولت باید از طریق انتخابات عادلانه، آزاد و فراگیر تحت نظارت جامعه بین المللی باشد و اصرار داشت که در قانون اساسی کشور سازش نخواهد کرد!

مذاکرات صلح بین تیم های طالبان و کابل که در سپتمبر گذشته در دوحه آغاز شد، پیشرفت چندانی نداشته است!

مذاکرات بین الافغانی به جای تشویق طرف های درگیر برای کاهش خشونت، منجر به اوج گیری حملات مرگبار در سراسر کشور شد و افراد ملکی متحمل بار سنگینی از این حملات شدند!

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا روز جمعه تلاش كرد تا پیشنهاد كنفرانس جهانی را نادیده بگیرد و گفت نتیجه مذاكرات صلح افغانستان به عهده افغانها است!

او اظهار داشت: “ما معتقدیم که این نتایج باید منعکس کننده آرزوهای مردم افغانستان باشد. ما همچنان به مشورت نزدیک با متحدان خود، شرکای خود و کشورهای منطقه در مورد چگونگی حمایت جمعی از این روند صلح ادامه می دهیم و تعدادی از ایده های مختلف که می توانند روند را تسریع کنند را بررسی می کنیم!”
(صدای آمریکا)
۲۰۲۱/۷/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x