کارشناسان پاکستان دولت عمران خان را به دلیل گفتگو با سازمان های حامی طالبان مورد انتقاد قرار دادند!

آنی نیوز گزارش داد، یک هیئت متخصص پاکستان در کنفرانس اسما جهانگیر در ۲۰ نومبر، دولت عمران خان را به دلیل تسلیم شدن در برابر سازمان های تروریستی مانند تحریک طالبان پاکستان و تحریک لبیک پاکستان و کمک به طالبان در افغانستان محکوم کرد!

در اوایل ماه جاری، پاکستان و تحریک طالبان پاکستان توافقنامه آتش بس یک ماهه ای را منعقد کردند که در صورت توافق دو طرف می توان آن را تمدید کرد. به گفته دولت پاکستان، مذاکرات با تحریک طالبان پاکستان در چارچوب قانون اساسی پاکستان انجام می شود!

محرمانه بودن مذاکرات  این روند را بحث برانگیز کرده است. دیوان عالی پاکستان هفته گذشته عمران خان نخست وزیر را در این مورد بازجویی کرد. به گزارش دیپلمات، دیوان عالی به دولت مرکزی دستور داد تا علیه مقامات ارشدی که در حمله تحریک طالبان پاکستان به مدرسه عمومی ارتش در سال ۲۰۱۴ که منجر به کشته شدن حداقل ۱۴۵ نفر که اکثریت آنها کودکان بودند شد سهل انگاری کردند، اقدام کند!

کارشناسان معتقدند که اگر پاکستان از طالبان حمایت کند، تحریک طالبان پاکستان، تحریک لببیک پاکستان و سازمان های مشابه قدرت بیشتری بدست خواهند آورد!
ریپابلیک ورلد
۲۰۲۱/۲۲/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x