کمیسیون اروپا از کمک ۷۵ میلیون یورو به افغانستان خبر داد

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که بسته جدید کمکی ۷۵ میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده است.

کمیسیون اروپا که بخش اجرایی اتحادیه است، در خبرنامه‌یی گفته است که ۲۱۰ میلیون یورو به کشورهای که با عدم مصوونیت غذایی روبه‌رو اند، کمک شده است که ۷۵ میلیون این مقدار برای افغانستان در نطر گرفته شده است.

در کنار افغانستان، چهارده کشور دیگر نیز از بسته کمکی ۲۱۰ میلیونی بهره‌مند خواهند شد.

خبرنامه همچنان گفته است که میزان عدم  مصوونیت غذایی در سال ۲۰۲۲ به گونه بی‌سابقه افزایش یافته است.

کمیسیون اروپا از افغانستان، نایجریا، اتیوپی، سودان جنوبی، سومالیا و یمن به عنوان کشورهای نام برده است که در معرض خطر قحطی قرار دارند.

در همین حال، وزارت اقتصاد می‌گوید که اگر کمک‌های جامعه جهانی در هماهنگی با امارت اسلامی به مصرف برسد، بیشتر بر بهبود وضعیت زندگی مردم اثر مثبت خواهد گذاشت.

عبدالرحمان حبیب، سخنگوی وزارت اقتصاد، می‌گوید: «با توجه به مشکلات اقتصادی و شروع فصل سرما در صورتیکه این کمک‌ها مطابق پلان و برنامه‌ با هماهنگی وزارت‌ها و ادارات زیربط تطبیق گردد، سبب بهبود وضعیت معیشتی هموطنان ما خواهد گردید.»

در همین حال، شماری از باشندگان پایتخت می‌گویند که با چالش‌های اقتصادی روبه‌رو استند و باید به آنان کمک شود.

اجمل بهاوی، باشنده کابل، به طلوع‌نیوز گفت: «کمک‌ها، آن چیز که مردم توقع داشت به آن پیمانه کمک به مردم نرسیده است ما خواهش می‌کنیم از دولت که در این مورد نظارت بیشتر داشته باشد.»

پیش از این نیز برنامه جهانی خوراک گفته است که اتحادیه اروپا پنجاه میلیون یورو به این نهاد کمک کرده است تا به نیازمندان در افغانستان رسیدگی شود.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x