گفت‌وگوی رییس ستاد ارتش پاکستان با وزیر خارجه امریکا در باره افغانستان

برخی از رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که رییس ستاد ارتش پاکستان در دیدار با وزیر دفاع ایالات متحده امریکا در باره چالش‌های موجود در برابر افغانستان گفت‌وگو کرده‌اند.

روزنامه اکسپرس تربیون پاکستان نوشته است که هر دو طرف بر همکاری مشترک در باره جلوگیری از بحران بشری و توسعه صلح و ثبات در منطقه به ویژه افغانستان تاکید کرده‌اند.

در گزارش اکسپرس تربیون آمده است: «هردو طرف برموضوعات جهانی به ویژه افغانستان و همکاری برای جلوگیری از بحران بشری وتوسعه صلح و ثبات در منطقه دیدگاه نزدیک داشتند.»

طارق فرهادی، آگاه مسایل سیاسی گفت: «سفر باجوا به واشگتن بر افغانستان بسیار مهم است بخاطر این که این نشان می‌دهد که امریکا و پاکستان همجوار یکدیگر کار می‌کنند در مسایل افغانستان و خود افغانستان صدایش ضعیف‌تر شده در این مثلث امریکا، پاکستان و افغانستان.»

سیدجواد سجادی، آگاه روابط بین‌الملل گفت: «اگر همسایه‌های افغانستان نقش سازنده‌ی را ایفا بکنند بدون شک بستر صلح و ثبات در افغانستان هموار خواهد شد.»

همزمان با این، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان در دیدار با سرپرست وزارت عدلیه از حکومت سرپرست خواسته است که در برابر هراس‌افگنی مبارزه کند.

واحد فقیری، آگاه روابط بین‌الملل گفت: «بخاطر بر طرف کردن تروریزم باید امارت اسلامی کوشش بکند که مانند ایمن الظواهری مردمان را اجازه ندهد و راهی را جستجو کند که اعتماد کشورهای همسایه منطقه و مردم را بدست بیاورد.»

پیش از این، وزیر خارجه پاکستان در گفت‌وگو با خبرگزاری اسوشیدپرس از جامعه جهانی به ویژه ایالات متحده امریکا خواسته است که با امارت اسلامی به گونه مستقیم کار کند و حکومت سرپرست افغانستان را در پیکار با هراس‌افگنی و حل بحران اقتصادی کمک کند.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x