یک عضو عفو بین‌الملل وضعیت افغانستان را “وحشتناک” و “غیر انسانی” خواند!

سمیرا حمیدی مسئول بخش افغانستان در سازمان عفو بین‌الملل، وضعیت جاری در افغانستان را “وحشتناک”، ” افسرده کننده” و “غیرانسانی” خوانده و گفته که در کشوری که مردم برای زنده ماندن، فرزندان شانرا به فروش می‌رسانند و جهان تماشا می‌کند، حقوق بشر بی‌معنی به نظر می‌رسد.

پیش از این گزارش‌های نشر شده که براساس آن خانواده‌ها در افغانستان به دلیل دریافت هزینه غذا و مواد خوراکی اطفال‌شان را به فروش می‌رسانند.

با به قدرت رسیدن دوباره طالبان در افغانستان که از آن بیش از سه ماه می‌گذرد، مردم در نقاط مختلف این کشور از مشکلات اقتصادی شدید شکایت دارند.

خانم حمیدی در ادامه نوشته است که وضعیت جاری در افغانستان شکست دسته جمعی همه کسانی است که مدعی بهتر شدن افغانستان بودند، به گفته او در قرن ۲۱، سی و پنج میلیون نفر به عنوان گروگان در افغانستان نگهداری می‌شوند.

خانم حمیدی پیش از این هم بخاطر این که میلیون‌ها دختر تا هنوز هم در اکثر ولایت‌های افغانستان اجازه آموزش بالاتر از صنف ششم را دریافت نکرده اند، حکومت طالبان را شدیداً مورد انتقاد قرار بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x