💢 تخلیه افغان ها; پایگاه های امریکایی 260 میلیون دالر خسارت متحمل شدند

اداره بازرسی وزارت دفاع ایالات متحده می گوید که پایگاه های نظامی این کشور در جریان تخلیه افغان ها به شدت آسیب دیده است. به گفته این اداره حتی برخی از ساختمان ها غیر قابل استفاده شده اند.

بازرس كل وزارت دفاع ايالات متحده امريكا در آخرين ارزيابي هاي خود اعلام كردند كه پايگاه هاي نظامي اين كشور كه ​​در آن افغان ها به اجبار زندگي مي كنند، حدود 260 ميليون دالر خسارت ديده اند. این مقام پنتاگون افزود، تا زمانی که کار قابل توجهی روی دیوارها و شبکه آب برخی از این پایگاه ها انجام نشود، سربازان نمی توانند از آنها استفاده کنند.

نیروهای امریکایی 120 هزار نفر را از افغانستان خارج کردند. این افراد اکثراً افغان‌هایی بودند که از دست حکومت طالبان که تازه افغانستان را تصرف کرده بود، فرار می‌کردند. اول، هواپیماهای امریکایی ده ها هزار افغان را به پایگاه های نظامی ایالات متحده در قطر، امارات متحده عربی، اسپانیا، ایتالیا، بحرین و آلمان منتقل کردند.

پس از بررسی پرونده های این افغان ها، اکثریت آنها به هشت پایگاه نظامی در ایالات متحده امریکا منتقل شدند. بسیاری از این افغان‌ها ماه‌ها در این پایگاه‌های نظامی سپری کرده‌اند و منتظر تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت شان بودند. بازرس وزارت دفاع امریکا نیز دریافته است که بخش زیادی از این افغان ها محل اسکان موقت خود را تخریب کرده اند.

(دویچه وله /27 دسمبر 2022)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x