💢 خواست پوتزل برای بازگشایی سفارت‌های کشورهای غربی در افغانستان

مارکس پوتزل، معاون یوناما، در گفت‌وگو با یک رسانه آلمانی خواهان بازگشایی سفارت‌های کشورهای غربی در افغانستان شده است.

آقای پوتزل به رسانه “آران‌دی” گفته است که کشورهای غربی در افغانستان منافع دارند و بهتر است سفارت‌های شان را به هدف نظارت از اوضاع این کشور، بازگشایی کنند.

این مقام سازمان ملل در افغانستان، افزوده است که مساله به رسمیت نشناختن حکومت افغانستان، برای باز نشدن سفارت‌های این کشورها بهانه شده نمی‌تواند.

مارکس پوتزل گفته است: «درخواست من این است که کشورهای غربی دوباره در افغانستان سفارت های شان را بازگشایی کنند زمانی که اینجا هستید می‌توانید اوضاع را بهتر ارزیابی کنید انجام این کار از دوحه یا برلین دشوار است. آلمان و دیگر کشورهای غربی در افغانستان منافع دارند، نباید این را فراموش کرد.»

طارق فرهادی، آگاه مسایل سیاسی، در این باره می‌گوید: «حملاتی که روی سفارت روسیه، سفارت پاکستان و هوتل چینایی‌ها شده هم ترغیب نمی‌کند کشورهای دیگر را که دیپلومات‌های خود را در خطر بی‌اندازند.»

عزیز معارج، دیپلومات پیشین، چنین دیدگاه دارد: «روابط دیپلوماتیک با کشورها تامین شده و در راستای از این می‌تواند که بلاخره حکومت اسلامی طالبان را به رسمیت بشناسد.»

امارت اسلامی، سخنان معاون یوناما در افغانستان را می‌ستاید و آن را در بهبود روابط افغانستان با کشورهای جهان، مهم می‌داند.

بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی، گفت: «در این مورد باید بگویم که بلی این یک گام خوب است و در بخش گسترش و تقویت روابط بسیار موثر و مثمر تمام خواهد شد و هر گامی که فاصله‌ها را از بین می‌برد و راه را برای حل مسایل باز می‌نماید باید تعقیب شود.»

تا اکنون امارت اسلامی از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است؛ اما سفارت‌های چین، روسیه، پاکستان، ایران، قطر، ترکیه و شماری دیگر از کشورها در کابل باز استند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x