آلمان: طالبان عامل گرسنه‌گی، سرما‌زده‌گی و نرسیدن خدمات به مردم افغانستان‌ هستند

سفارت آلمان برای افغانستان طالبان را عامل گرسنه‌گی، سرمازده‌گی و نرسیدن کمک‌ها به مردم این کشور دانسته است.

سفارت آلمان برای افغانستان شنبه‌شب، ۲۹ دلو، در رشته توییت‌هایی بار دیگر خواستار لغو ممنوعیت کاری برای زنان افغان در سازمان‌های غیردولتی شده است.

این سفارت نوشته است: «بگذارید واضح بگوییم، اگر کمکی به مردم افغانستان نمی‌رسد، اگر مردم از گرسنه‌گی، سرما و ناکافی بودن یا نبود خدمات رنج می‌برند، این مسوولیت تنها بر عهده مقام‌های فعلی است که کمک‌های ملی و بین‌المللی را مسدود می‌کنند.»

به باور سفارت آلمان برای افغانستان، وضعیت فاجعه‌بار کنونی در این کشور برخاسته از تصمیم رهبر طالبان در ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۲ است که زنان را از کار با سازمان‌های غیردولتی منع می‌کند.

این در حالی‌ است که پافشاری طالبان بر ممنوعیت کار زنان در سازمان‌های غیردولتی با وجود خواست‌های مکرر جامعه جهانی، سبب توقف فعالیت اکثر نهادهای امدادرسان بین‌المللی در افغانستان شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x