آمریکا بار دیگر آزاد کردن دارایی های افغانستان را رد کرد!

ایالات متحده هنوز موضع قبلی خود در قبال طالبان را حفظ کرده و گفته است که آنها نزدیک به ۱۰ میلیارد دالر از دارایی های افغانستان را که اکنون در بانک های آمریکایی مسدود شده است  آزاد نمی کنند!

والی آدیمو معاون وزیر مالیه ایالات متحده به روز سه شنبه ۱۹ اکتبر گفت که فشار بر طالبان مهم است اما افزود که نباید به مردم افغانستان آسیبی وارد شود!

آدیمو گفت که برای یافتن کمک های بشردوستانه مردم افغانستان باید به دنبال راه های جدیدی بود!

او اظهار داشت: “ما در شرایط جاری به طالبان اجازه دسترسی به این پول را نمی دهیم. ما همچنان محدودیت های خود را برای شبکه حقانی و طالبان اعلام می کنیم اما به کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان ادامه می دهیم!” 

طالبان از تعدادی کانال دیپلماتیک برای آزادسازی دارایی های مسدود شده استفاده کرده اند اما هیچ کدام هنوز موفق نشده اند. طالبان از ایالات متحده خواسته اند که این پول را آزاد کند و حقوق بشر را نقض نکند زیرا این پول متعلق به مردم افغانستان است نه دولت!
خامه پرس
۲۰۲۱/۲۰/۱۰

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x