اتحادیه اروپا با ۲.۹ میلیون یورو تخفیف قرضه از افغانستان حمایت می کند!

اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که این سازمان افغانستان را با ۲.۹ میلیون یورو تخفیف تسویه قرضه، در حمایت از کشور برای حفظ و پیشرفت در جهت اهداف توسعه پایدار، ساپورت خواهد کرد.

اتحادیه اروپا اظهار داشت که بیماری همه گیر کرونا پیامدهای شدیدی در زمینه صحت، اجتماعی و اقتصادی در سرتاسر جهان به همراه داشته است. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، سطح بدهی قبل از بحران بسیار بالا بوده و اکنون در معرض خطر ناپایدار شدن هستند!

بر اساس این بیانیه، افغانستان به دلیل محدودیت در فعالیت های اقتصادی و تجارت، باید با کاهش شدید درآمد در نتیجه بحران کنار بیاید!

در حالی که بار هزینه برای صحت و سایر خدمات اجتماعی افزایش یافته بود، درآمد مالیاتی در بازه زمانی اپریل تا می ۲۰۲۰ کاهش یافت!

دولت افغانستان موفق شد مقادیر قابل توجهی از قرضه های فوق العاده معتبر را از صندوق بین المللی پول قرضه بگیرد تا کسری مالی خود را در زمان بحران پوشش دهد. اما اگرچه سطح بدهی افغانستان هنوز پایین است، درآمد فعلی آسیب پذیری را افزایش می دهد!

اعلامیه امروز خبر خوبی برای افغانستان است، زیرا این بودجه اضافی فضای بیشتری را برای افزایش هزینه کردن در زمینه های اجتماعی، صحی و اقتصادی در پاسخ به بحران کوید-۱۹ ایجاد می کند!

در این بیانیه آمده است علاوه بر افغانستان، ۲۷ کشور از آسیب پذیرترین کشورهای جهان از طریق کمک به اتحادیه اروپا از خدمات بدهی بهره مند خواهند شد.

این بیانیه حاکی از آن است که این حمایت در لحظه مهمی صورت می گیرد زیرا حمایت اعلام شده به ثبات اقتصاد کلان افغانستان نیز کمک خواهد کرد!
منافن
۲۰۲۱/۶/۴

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x